Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
A hangsúly azon van, hogy kiválasszuk a leginkább alkalmas politikai közösséget, amelyik a legrátermettebb egy ország vezetésére.
„Ami ehhez szintén hozzá tartozik, az az, hogy keresztényként kötelességünk a szeretet »becsempészni« oda is, ahol ennek híján vannak. Mi sem lehetne jobb közösségi tér erre, mint a közbeszéd és az olykor konfliktusokkal telített társas kapcsolataink.
Ha most valaki az utópia mámorító illatát érezné a levegőben, nem járna messze az igazságtól, de nem gondolom, hogy ez a megvalósíthatatlanság kategóriája lenne. A már korábban említett „szakmai hozzáállás” ebben az esetben azt jelentené, hogy figyelmen kívül kell hagyni az érzelmekre alapozott politikai kommunikációt és mérlegre téve az adott kormány által elért eredményeket és egy lehetséges kormányváltás eshetőségét. Melyik lenne jobb, mit is várhatunk egyik és másik esetben? Mert önmagában egy kormányváltás nem hozza el a kánaánt, ahogy ez még sosem valósult meg a történelem folyamán.
Amióta létezik a hatalom, léteznek hatalomtechnikai eszközök is. Ezeknek az eszközöknek a tárgya éppenséggel maga az állampolgárok közössége. Ebből kifolyólag tegyünk éles különbséget a saját életünk, a választások és az egyéni felelősségünk közé, mert annak ellenére, hogy hatással vannak egymásra, nem lehet összekeverni őket. Minden egyes szavazás alkalmával nem jó és rossz között döntünk, eleve kár démonizálni az ún. másik oldalt vagy pártokat. A hangsúly azon van, hogy kiválasszuk a leginkább alkalmas politikai közösséget, amelyik a legrátermettebb egy ország vezetésére.”